BİZE ULAŞIN
WHATSAPP İLE İLETİŞİM KURUN
servo motor tamiri

Servo Motor Tamiri

 • 2000 yılında Bursa’nın Yıldırım ilçesinde hizmet vermeye başlayan Yılmaz Servo Teknik, tüm Türkiye’den gelen müşterileriyle servo motor, DC motor ve asenkron motor bakım ve onarım hizmeti vermektedir.
 • Yıllardır güvenini kazandığımız birçok kurumsal ve bireysel müşterimiz, servo motor tamiri yaptırmak istediklerinde bizi tercih etmektedir. Profesyonel ve güvenilir bir işleyiş mekanizması olan sistemimizde, motor tamiri için kayıtlı ve özel bir sistem işlemektedir. Hizmetlerimizde garantili ve güvenilir bir çalışma şekli benimsiyoruz.
 • Torkları düşük olan ve pick portuna direkt olarak bağlanan bir sistemle çalışan servo motorlar, kumandalı sistemlerle güvenli bir biçimde uygulanmaktadır. Adım motorları olan bu sistemlerle ilgili sorunlarınızda ekibimiz en iyi desteği sunacaktır.
 • Bobinaj, magnet, elektronik, fren balataları, spindle motor tamiri gibi birçok hizmeti de bünyemizdeki uzman personellerimiz tarafından verilmektedir. Doğru bir servis seçerseniz, ürünlerinizin kullanım ömrü de uzayacaktır.
 • Bu aşamada doğru bir çözüm bulmak isterseniz, firmamız size destek verecektir. Servo motor yapım aşamaları söz konusu olduğunda yılların deneyimi ve bilgi birikimiyle teknolojiyi birleştiren uzmanlarımız hizmetinizde olacaktır.

Hemen İletişime Geçelim

Türkiye'nin her yerinden 444 45 91 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilir motor tamir ve bakımı için hizmet alımı yapabilirsiniz. • Servo Motor Nedir?

 • Hareket kontrolü sağlayan, yani hız ve ivme kontrolünü hatasız olarak yapan bir sistem olan servo motorlar, ilk kez uzaktan kumandalı araçlarda kullanılmıştır.
 • Servo motorlar çalışırken, DC sistemine ihtiyaç duyarlar. Motorun dışında dişli mekanizma, potansiyometre ve motor sürücü devresi bulunur. DC motor hareket ettikçe, potansiyometre döner bu da motor milinin dönüş miktarını ölçer. Servo motorlar harici bir motor sürücüsüne gerek kalmadan hareket edebilirler. Bu yüzden servo motor tamirinin bilinçli ve uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir.
 • 4.8 ile 7.4 arasında değişen gerilimlerle çalışmaktadır. Servo motorlar SVM sistemiyle çalışır. Bu sistemlerden herhangi biri arıza yaptığında tüm sistemleri etkileyecek sonuçların alınması söz konusu olabilir. Her 20 saniyede bir pals değeri 90 derece pozisyonu alır. Buna nötr pozisyon denir.
 • Servoların bulundukları pozisyonları korur ve dışardan bir güç uygulanırsa bu güce direnç gösterir. Birçok farklı çeşidi vardır.
 • Servo Motorun Özellikleri

 • ● Servo motor türleri, diğer motor türlerine göre hassas çalışır.
  ● Açısal dönerek çalışır.
  ● Bir sürücüyle kontrol edilirler.
  ● Endüstride yaygın olarak kullanılır.
  ● Mikro bilgisayarlar tarafından kontrol edilmeleri kolaydır.
  ● Sadece adım hataları söz konusudur.
 • CNC makineler, endüstriyel taşıma sistemleri servo motor sistemleriyle çalışmaktadır. Çıkış, mekaniksel konum ve ivme gibi parametrelerin kontrol edilmesiyle sağlanır.
 • Servo motorlarda arızalar olmasa bile rutin kontrollerinin yapılması şarttır. Bu kontrollerin yapılmasıyla kararlı çalışan sistemler güvenliği tehlikeye atmayacak şekilde işleyecektir.
 • Servo Motor Çeşitleri Nelerdir?

 • Birçok farklı servo motor çeşidi vardır. Bunlar AC-DC servo, dijital-analog servo, çekirdeksiz motor çeşitleridir. Her birinin farklı özellikleri bulunur.
 • Dijital ve analog servolar, devre yapılarına göre Analog Servo ve Dijital Servo şeklinde iki çeşittir. Dijital olanlar daha yüksek bir frekansta çalışır. Bu yüzden pil ömrünü çok çabuk harcarlar. Dijital servoların micro işlemcileri vardır ve kumandadan gelen sinyallerin servolardaki deadband olayında minimum seviyeye düşürür. Algılama süreci analoglardan daha hızlıdır. Ayrıca merkezlemeleri de çok hızlı olduğu için son yıllarda çok tercih edilirler.
 • AC-DC servolar ise endüstride kullanılır. Fiyatlar da özelliklere göre değişmektedir. Hızı, torku ya da dişli tiplerden oluşan bu çeşitler değiştikçe fiyat da değişmektedir. DC servo motorların AC servo motorlara nazaran daha fazla tercih edilmesine rağmen, AC motorları da bazı durumlarda tercih edilir. Bu özellikler: - AC motorlara rağmen daha hassastır.
  - Yüksek güç değerinde DC servo motor bulunur.
  - Yüksek frekanslarla çalışabilir.
  - Açısal hareket kabiliyetleri vardır.
  - DC servolara nazaran momentleri daha düşüktür.
 • Servo Motor Nasıl Tamir Edilir?

 • Servo motor tamiri, belirli aşamalardan oluşur. Bu aşamalardan önce görsel ve fiziksel açıdan kontrol yapılır. Gövde kısmında çatlama ya da benzer hasar olup olmadığı tespit edilir. Sonrasında ise belirli aşamalar söz konusu olur.
 • ● Dinamik test makinesine bağlanan servo motorda manyetik bir kayıp olup olmadığı tespit edilir.
  ● Rejeneratif elektriksel testler yapılır.
  ● Enkoder ve gövde kodları tespit edilir, servo motor açılır, statör ve rotor kontrolleri sonrası iç muayeneler yapılır.
  ● Milde salgı olup olmadığı tespit edilerek, balans makinesine bağlanır.
  ● Rulman yatakları ölçülür.
  ● Herhangi bir sorun varsa, sargıların sarılması yapılır ve verniklenerek fırınlanır.
  ● Servo motor sökülmeden önceki durumuna hazır hale getirilir.
  ● Gövdenin toplanması sonrası, motor üzerindeki resorver ve enkoder tamir edilir. Bakım ve kalibrasyon işleri yapılır.
  ● Motorun etiket değerindeki uygun tork ve moment güçlerine uygunluğu incelenir.
  ● Dış fiziksel bakımlar tamir edildikten sonra yeni görünümüne kavuşur.
 • Servo Motor Tamirinde Neden Biz?

 • Deneyim ve eğitimimizi uzman teknikerlerimiz tarafından yapılan servo motorları kurtarmak üzere 2000 yılında birleştirdik. Bu tür sistemlerde en iyi sonucun alınmasını sağlayan uzman kadromuz, motor tamir ve bakımı konusunda uzmandır. Mekanik aksamların kontrolü, kimyasal yıkamalar ve balans kontrolleri sonrası dikkatlice toplanan motor, izolasyon testlerinden geçirilerek müşterilere teslim edilir.
 • Servo motor tamirinde uzman olan ekibimiz, marka ayrımı yapmadan birçok marka servo motorun tamir edilmesini sağlamaktadır. Profesyonel destek sağlayan birçok personelimiz, sizi memnun edecek sonuçlar alınması için endüstriyel sistemlerde en son teknolojileri takip etmiştir. Bu uygulamalar ve çalışma prensibine hakim olan teknolojiler sayesinde firmamızı güvenle tercih eden müşterilerimiz memnun kalmaktadır.
 • Motorların yapısı ve onarım süreçleri kadar çalışma mekanizmalarını da çok iyi bilen teknikerlerimiz, zaman ve para kaybı yaşamadan motorun tüm aksamlarını çalışır hale getirmektedir.
 • Yılların deneyimi ve güveninin birleştiği Yılmaz Servo Teknik ile büyük güçlerin tercihi servo motorlara dair her konuyu güvenle çalışabilirsiniz. Servo Motor Kontrolünde Uzun Süreli İş Birliği
 • Yılmaz Servo Teknik, size servo motor sistemlerinde uzun süreli bir işbirliği sunuyor. Her türlü tamir, onarım ve bakım için güvenle tercih edeceğiniz firmamız, Türkiye’nin her yerinden kolay ulaşım sağlanan Bursa ilinin Yıldırım ilçesinde hizmet vermektedir. Sadece kent içinde değil, kent dışında da ulaşımın mümkün olduğu servisimizde eski ve yeni tüm servo motor çeşitlerinin tamiri yapılmaktadır.
 • Özel teknolojik cihazlarla tamiri yapılan motorlarınız güvenli ve detaylı muayeneler ve onarımlar sonucu size teslim edilir. Dilerseniz ikinci el motor çeşitleri de edinebileceğiniz servisimizde tüm sistemlerin detaylıca kontrol edileceğinden emin olabilirsiniz.
 • Her bir işlemi kayıt altına alan ve size detaylı bir rapor sunan Yılmaz Servo Teknik, memnuniyet sağlayacak bir çalışma şekliyle güvenilir bir hizmet verir. Siz de bu sisteme dahil olarak rutin kontrollerinizi ya da arıza onarım işlemlerinizi firmamız tarafından yaptırabilirsiniz.
 • Kurumsal bir hizmet anlayışıyla çalışan ekibimiz, her hizmet kaleminde memnun kalacağınız bir süreci yönetir. Bu da müşteri memnuniyetinizin daimi olmasına yol açar. Servo motor sistemlerinin tamamında güvenilir bir servis anlayışı almak istediğinizde, firmamıza koşulsuz güvenebilirsiniz.

Hemen İletişime Geçelim

Türkiye'nin her yerinden 444 45 91 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilir motor tamir ve bakımı için hizmet alımı yapabilirsiniz.

Servo Motor Tamir Atölyesi

Bakım ve onarımını gerçekleştirdiğimiz servo motor görselleri.