SERVO MOTOR ARIZALARI

Yılmaz Servo Teknik > Genel  > SERVO MOTOR ARIZALARI

SERVO MOTOR ARIZALARI

Servo motorlar yapı itibari ile son derece teknolojik ve hassas hatta karmaşık yapılardaki teknolojik cihazlardır. Servo motorlar genel olarak hassas pozisyon ve hız kontrolü prensibi ile çalışan özel motorlardır.  Bu rutinin dışına çıkıldığında ise servo motor tamiri yapılması gerekir.

Servo Motor Arıza Sebepleri

Motor, sürücü ve geri bildirim ünitesi gibi üç ana parçanın da uyumlu ve hassas çalışması gerekir. En sık görülen servo motor arızaları aşırı akım, ısınma, akım çekilmesi, vibrasyon ve kirlenme kaynaklıdır. Güç kaynağında veya sürücüden kaynaklı arızalar olabilir, tozlu fren, yatak arızaları, akım baskılı frenler, elektrik arızaları, konumlandırma hatası en sık görülen arıza sebepleridir. Sargı sorunları, hasarlı kablolar Dahili kontaminasyon, motorun aşırı yükte çalışması, ihmal edilen servo motor bakımı, kurulum hatalarından kaynaklı olabilir. Tüm bu nedenlerden yola çıkarsak servo motorun çalışma prensibindeki en ufak bir aksayış servo motor tamiri gerektirir.

Bu yüzden kullandığınız makinenin yapısına uygun olan Servo motorları yetkili servo motor servislerine götürmelisiniz. Bu makineler yapısal ve çalışma prensibi olarak hassas yapılar olduğu için servo motor tamiri basit bir yetkili servisin her halikürda yapabileceği bir işlem değildir. Uzman bilgisi, gerekli teknik ekipman gerektirir. Çünkü servo motorların kullanıldığı büyük makineler son derece pahalı, maliyeti yüksek, yüksek katma değer üreten makineler olduğu için sizler de servo motorlar hakkında merak ettiklerinizi firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Servo Elektronik kart tamiri genel olarak Servo yetkili servislerinde yapılan bir işlemdir. Hatta Bobinaj sarımı esnasında da yapılabilen bir işlem de diyebilir.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website

Popup Plugin