Servo Elektronik Kart Tamiri

Servo Motorlardaki Elektronik Kartlar çok istenmeyen sebepten ötürü belirli veya sürekli aralıklarla arızalanabilir. Servo Elektronik Kart tamiri regülasyon bozuklukları, voltaj, kullanılan malzemenin ömrünü tamamlaması hali, kullanıcıdan kaynaklı diğer hatalar gibi sıralamak mümkündür. Servo elektronik kart tamiri önemli bir işlemdir. Bu arıza durumu arızalı kart ya da cihaz sisteminin duraksaması ve üretimin aksamasına neden olmaktadır. Bu konuda eğitimli olan teknikerlerimizden elektronik kart tamiri konusundan teknik yardım ve hizmet alabilirsiniz.
Elektronik Kart Tamir Süreci Nasıl Olur?
Tamir için atölyeye gelen elektronik kartın öncelikle hasar için giriş kaydı yapılmaktadır. Kart ile alakalı müşterinin herhangi bir şikayeti varsa müşterinin şikayeti dinlenir. Bunun amacı ilk olarak görsel muayenenin yapılmasıdır. Nakil esnasında oluşabilecek herhangi fiziki hasarın tespiti yapılarak önüne geçilmeye çalışılır. Elektronik kart içerisindeki malzemeler besleme ve fonksiyonel bölümler olarak iki ana başlık altında inceleme altına alınır.
Tamir sırasında elektriksel testlerin yapılması maksadıyla ölçüm cihazları ile beraber aba komponentlerin testi gerçekleşmektedir. Tespiti yapılmış olan elektronik kartların malzeme arızaları hemen lokalize dilerek teknik ekipçe gerçekleştirilen arıza kanalizörleriyle beraber arızalı malzemeler değiştirilir. İsteğe bağlı olarak elektronik kartın bozuk ve sağlam halleri karşılaştırılır. Ardından test aşamasına geçilerek kartın özellikleri doğrultusunda gerekli temel fonksiyonlarını gerçekleştirip gerçekleştirmediği kontrol edilir. Böylelikle Servo Elektronik Kart tamiri süreci sona erer.
Servo magnet tamiri ayrıca sitede verilmekte olan genel olarak Servo yetkili servislerinde yapılan bir işlemdir.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website

Popup Plugin