Servo magnet tamiri

SERVO MAGNET TAMİRİ

Servo magnet tamiri aslında motor tamirinin bir alt tamir mekanizmadır. Servo motorların içerinde yer alan magnetlerin yapısal ve çalışma prensibine aykırı olarak çalışması durumlarında ortaya çıkar. İşlevsel aksaklıklar gösteren servo motorları için dahili bir sorun olan servo magnet tamiri mevzusu için çeşitli dahili testler yapılmalı, çeşitli bakım ve onarımı yapılmalıdır. Magnetler aslında elektrik akımının ve motorun parça bütünlüğü, belirli çalışma prensiplerini koruması için önemlidir.

Servo Motor Tamiri ve Servo Magnet Tamiri

Servo motor tamiri işlemi esnasında servo magnetler de kontrol edilir. Hatta bu mıknatıslar arızi durumların dışında da belirli aralıklarla kontrol edilmelidir.  Magnet arızası durumunda ise orjinal mıknatısı ile değiştirilmesi gereklidir. Bu yüzden de yetkili bir Servo servisinden profesyonel yardım alınması gerekir. Tüm bunlar için firmamız ziyaret edebilir. Servo magnet dışında da kalan servo motoru ve onun diğer parçaları, çalışma prensibi, kontrol ve bakımı hakkında bilgiler alabilir.

Servo Mıknatısı Orijinal Olması Gerekir.

Servo motorun içerisinde yer alan bu mıknatıslar şekil ve büyüklük olarak da belirli özelliklere sahip dahili parçalardır. Magnet tercihiniz de bu konuda orijinal servo motora uygun olarak üretilmesi gereken magnetler olmalıdır. Aksi takdirde çok büyük bir servo motor yapısal bozulması olmasa da çalışmasında çeşitli aksaklıklara da neden olmaktadır. Orijinal olmayan parçalar bazı servo motorları da yapısal olarak bozabilir.

Ayrıca sitenin vermiş olduğu hizmetler arasında Bobinaj sarımı noktasında da destek verilmektedir.

1 Comment

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website

Popup Plugin